Yaylapınar Pazar Alanı Baştan Sona Yenilendi

Meram Belediyesi tarafından tamamen yenilenen Yaylapınar Pazar Yeri, yeniden vatandaşların hizmetine sunuldu. Asfaltından parkesine, aydınlatmasından bordürüne kadar her şeyiyle yenilenen pazar yerinde esnafların ve vatandaşların daha rahat ve daha konforlu alışveriş yapmaları sağlandı.

Yaylapınar Pazar Alanı Baştan Sona Yenilendi

Meram Belediyesi tarafından tamamen yenilenen Yaylapınar Pazar Yeri, yeni yüzüyle mahallelilerin hizmetine sunuldu. Toplam 3 bin 855 metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda pazar yerinin asfaltı, parke ve bordürleri yenilenirken yapılan aydınlatmalarla daha rahat bir alışverişin önü açıldı. 145 esnafın hizmet verebileceği pazar alanı düzenlemesi sayesinde mahalleliler alışverişlerini çok daha temiz ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilecek.

YAYLAPINAR MAHALLLESİ’NİN BİR BEKLENTİSİ DAHA KARŞILANDI

Meram Belediyesinden çalışma ile ilgili yapılan açıklamada, verimliliği zaman içinde kaybolan pazar yerinin yenilenmesi noktasında mahallelilerin bir beklentisinin olduğunun altı çizilerek şu görüşlere yer verildi; “Pazar yerinin yenilenmesi ve gerekli tadilatların yapılması noktasında Yaylapınar Mahallesi sakinlerinden talep gelir gelmez Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz harekete geçerek gerekli çalışmaları ve projelendirmeleri ortaya koymuşlardır. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un da bizzat ve yakından takip ettiği çalışmalar hızla tamamlanarak pazar alanı yeniden hizmete sunulmuştur. Çalışmalar kapsamında, pazar yerinin bin 980 m²’si tuhafiye alanı, bin 875 m²’si sebze-meyve satış alanı olarak düzenlendi. 68 tuhafiye, 77 sebze-meyve satışı olmak üzere toplam 145 tezgah alanının bulunduğu pazarda 95 esnaf bölge halkına hizmet verecek. Böylelikle Yaylapınar Mahallemizin bir sorunu daha ivedilikle çözülmüş, beklentisi karşılanmış ve memnuniyetleri kazanılmıştır. Vatandaşlarımız artık konforlu bir şekilde pazar alışverişlerini yapabilecek, esnaflarımız da daha rahat bir çalışma ortaya koyabileceklerdir. Mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun.”