Uğur İbrahim Altay, 'Güçlü Konya İçin Bir Adım Daha' Programında 5 Yıllık Hizmet Bilançosunu Paylaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 'Güçlü Konya İçin Bir Adım Daha' programında son 5 yılda hayata geçirdikleri yatırımları ve yeni dönem projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Uğur İbrahim Altay, 'Güçlü Konya İçin Bir Adım Daha' Programında 5 Yıllık Hizmet Bilançosunu Paylaştı

Şehrin dört bir yanında yaptıkları çalışmalar sayesinde, Konya'yı daima ileriye taşıdıklarını belirterek, "Hamdolsun 5 yılın ardından, Konya'mız sadece Türkiye'de değil, dünyada da yıldızı parlamaya başlayan bir şehir oldu" dedi. Başkan Altay, göreve geldikleri günden itibaren kamulaştırma, imar, yapı, kentsel dönüşüm, yeni caddeler, mahalle yolları, su ve kanalizasyon, spor ve eğitim, toplu ulaşım, sosyal destekler, tarımsal destekler başta olmak üzere birçok kalemde güncel bedelle toplam 52 milyar 842 milyon liralık yatırımı Konya'ya kazandırdıklarını belirtti. Başkan Altay, 5 yıl önce toplamda 170 proje için söz verdiklerini, bugün gelinen noktada ise tam 348 projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

Başkan Altay'ın açıklamalarıyla, Konya'da yapılan hizmetlerin geniş kapsamlı bir değerlendirmesi yapıldı ve gelecek dönem için yeni projelerin de planlandığı vurgulandı.