Selçuklu, EMITT 2024 Fuarı'nda Turizm Potansiyelini Tanıttı

Selçuklu Belediyesi, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve bu yıl 27.'si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla yerini aldı. EMITT Turizm Fuarı, 6-9 Şubat tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Selçuklu, EMITT 2024 Fuarı'nda Turizm Potansiyelini Tanıttı

Selçuklu Belediyesi standı, Konya'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'nin tanıtımını yaptı. Ayrıca, standı ziyaret eden misafirlere Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) öğrencileri tarafından yetiştirilen sukulent çiçeği hediye edildi.

Selçuklu Belediyesi, EMMIT 2024 Fuarı’nda katıldığı Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla Destinasyonlar dalında En İyi Stant Dekoru plaketini aldı. Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, fuarın Konya'nın tanıtımına katkı sağladığını belirterek, Selçuklu'nun kadim medeniyetini temsil ettiklerini ve turizm potansiyelini her platformda anlatmaya özen gösterdiklerini ifade etti. Pekyatırmacı, Konya'da bulunan turistik mekanları ve Selçuklu'nun tarihi zenginliklerini vurgulayarak, herkesi bu güzellikleri görmeye davet etti.