Selçuklu Dirilişspor Futbol ve Judo'da Başarılarını Sürdürdü

Selçuklu Dirilişspor, Konya Amatör Küme 2023-2024 Futbol Sezonu U-14 liginde gösterdiği performansla Konya şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandı. Çetin bir mücadelenin ardından Çumra Belediye Spor'u 4-1 yenerek Playoff karşılaşmalarını 10 puanla tamamlayan takım, Konya'yı başarıyla temsil etme hakkı elde etti. Futbol alanında elde ettiği başarıların yanı sıra judo alanında da öne çıkan Selçuklu Diriliş Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu'nun düzenlediği İç Anadolu Bölgesi Judo Şampiyonası'nda önemli başarılar elde etti.

Selçuklu Dirilişspor Futbol ve Judo'da Başarılarını Sürdürdü

 Selçuklu Dirilişspor, U-14 futbol ligindeki başarılı sezonunun ardından Çumra Belediye Spor'u 4-1 yenerek Playoff karşılaşmalarını 10 puanla tamamlayarak Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.

Judo alanında da etkinlik gösteren kulüp, Türkiye Judo Federasyonu'nun İç Anadolu Bölgesi Judo Şampiyonası'nda önemli başarılara imza attı. Süper minikler kategorisinde 22 kg'da Rabia Nur Akdoğan 2., erkekler 20 kg'da Ömer Yaşar Akpunar 2., 23 kg'da Yusuf Uluçam 5., mini erkekler 38 kg'da Hasan Furkan Uluçam birinci etabı 7. olarak tamamladı.

Selçuklu Diriliş Spor Kulübü, çocukların ve gençlerin iyi insanlar olmaları amacıyla kurulmuş olup, futbol ve judo gibi spor dallarında gençlerin yetişmesine önem vermektedir. Kulüp, aynı zamanda kültür, sanat, ve eğitim alanlarında da faaliyet göstererek gençlerin çok yönlü gelişimine katkıda bulunmaktadır. Hayırseverlerin ve dernek yönetiminin desteğiyle faaliyetlerini sürdüren kulüp, bilinçli ve çalışkan bir gençliğin yetişmesini amaçlamaktadır.

Selçuklu Diriliş Gençlik Merkezi bünyesinde gençlere spor, bilim ve sanat alanlarında eğitim verilirken, çarşamba günleri hariç haftanın diğer günlerinde kitap kafe konsepti ile gençlerin hizmetindedir. Hafta içi çay, kahve ikramının yanı sıra cumartesi günleri ayrıca gençlere çorba ikram edilmektedir.