Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Erdal Tozoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Erdal Tozoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tozoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin Türk milletinin yeniden doğuşunu simgelediğini belirtti.

Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Erdal Tozoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

Erdal Tozoğlu, 19 Mayıs 1919’un, ülkemizin işgal edilerek parçalanmak istendiği, açlık, yokluk ve çaresizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini başlattığı gün olduğunu ifade etti. Tozoğlu, bu tarihin, Anadolu direnişinin ortaya koyduğu özgürlük ve bağımsızlık arzusunun bugün de vazgeçilmez bir güç ve onur kaynağı olduğunu vurguladı.

Türk milletinin adeta yeniden doğduğu 19 Mayıs 1919’un kutlu bir gün olduğunu ve Aziz Milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Tozoğlu, Cumhuriyetimizi gençlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıktığı günü Türk Gençliğine bayram olarak armağan ettiğini hatırlattı.

Tozoğlu, 19 Mayıs 1919’un 105. yıldönümünde Aziz Milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutladığını belirtti. Mesajında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitleri ve gazileri şükran, minnet ve rahmetle andığını ifade etti.