Konyalı Sanatçı Şerife Türker Yılın Kadın Ressamı Seçildi

Konyalı sanatçı Şerife Türker, Kaya Haber Ajansı'nın dünya sanat gününde Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine İzmir May Park Otel'de düzenlenen gecede, 'Yılın Kadın Ressamı' seçildi. Ödülünü Kaya Net Grubu yönetim Kurulu Başkanı Zakir Kaya'dan alan ressam 'Çok mutlu oldum, içim içime sığmıyor. Sanatçıya güç katan şeyin alkış, ödül ve takdir olduğunu bir kez daha anladım. İlgi ve destekleri için herkese çok teşekkür ediyorum.' Dedi.

Konyalı Sanatçı Şerife Türker Yılın Kadın Ressamı Seçildi

Sıradan bir ev hanımı iken, Konak Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı el becerileri ve resim kurslarına dört yıl devam ederek kendisini geliştiren ressam Şerife Türker; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar ve Urla Belediyesi ile Konak Halk Eğitim Merkezi ve İzmir Ticaret Odası’nın desteklerini arkasına alarak birçok cumhuriyet kadınına cesaret vermiş ve örnek olmuş bir Cumhuriyet kadını. Sanatçı 2014 yılından bu yana Doğanın Dilinden ve Gökkuşağı gibi isimlerle birçok karma sergiye katılmış ve çok sayıda kişisel sergiler açmıştır. Şerife Türker periyodik zamanlarda açtığı resim sergileriyle ünlü bir ressam olma yolunda hızla ilerlerken, fırça darbelerinden tuvale aktardığı resimlere adeta can veren eserleri ile büyük beğeni ve ilgi görüyor.

TÜRKER, KÖYÜMÜZÜN VE KONYAMIZIN GURURUDUR

Çalışmaları yağlı boya ve spatul ağırlıklı olan Türker, Konya’nın Hasanşeyh köyü doğumlu ve hemşerileri Hasanşeyhliler için özel bir önemi bulunuyor. Hasanşeyhliler Derneği ve tüm Konyalı hemşehrileri olarak Türker’i her fırsatta dile getirerek, O’nun ünlü bir ressam olma yolundaki azmine sahip çıkıyorlar. Destek için ödül gecesine katılan Hasanşeyhliler Dernek başkanı Ali Devebacak ile yöneticiler Nurettin Çankılınç, Mehmet Tuna ve Bayram Çan ortak bir açıklama yaparak;

 “Türker’in dernek pikniklerinde dahi fırçasını elinden düşürmediğini, resim severlere değerli eserler kazandırdığına dikkat çekerek, kadınlarımız arasında bir ekol haline gelen Şerife hanımı sanat hayatında desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü o bunu fazlasıyla hak ediyor. O köyümüzün ve Konya’mızın gururudur.” Dediler.