Konya Öğretmen Akademilerinde Dersler Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde, Konya Valiliği himayelerinde ve Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan'Konya Öğretmen Akademileri'nde ilk dersler, 05-08 Mart 2024 tarihleri arasında işlendi.

Konya Öğretmen Akademilerinde Dersler Başladı

 

Binlerce yıllık kültür ve medeniyetimizin sahip olduğu değerlerin çocuk ve gençlerimizde hayat tarzı olarak karşılık bulması için gayret eden öğretmenlerimiz, "Edebiyat Akademisi", "Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi Akademisi", "Şehir ve Kültür Akademisi" ile "Sanat Akademisi"nde alanlarında önemli çalışmalar ortaya çıkaran isimlerle bir araya gelmeye başladı.

Konya Öğretmen Akademilerinin açılış programı 29 Şubat 2024 tarihinde il protokolünün katılımları ile yapılmış ve temsili ilk ders de Prof. Dr. Caner Arabacı tarafından verilmişti.

05 Mart 2024 itibariyle Konya Büyükşehir Belediyesi Fuat Sezgin Gençlik ve Spor Merkezinde yapılan Edebiyat Akademisinde Prof. Dr. Abdullah Harmancı, Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi Akademisinde Prof. Dr. Bilal Kuşpınar, Şehir ve Kültür Akademisinde Prof. Dr. Ahmet Alkan, Sanat Akademisinde de Dr. Tuba Subaşı Adıbelli öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Haziran ayına kadar devam edecek akademi eğitimlerine önümüzdeki hafta Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezinde devam edilecek.