Konya Fide'de Satışlar Başladı

Konya'nın ilk ve tek fide üretim tesisi 'Konya Fide'de satışlar başladı. Yeni üretim sezonunun tüm çiftçilere hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Belediyesi öncülüğünde kurulduğu günden bu yana her yönüyle göz dolduran tesisin, kaliteli ürünleriyle de üreticilerin gözdesi haline geldiğini belirtti.

Konya Fide'de Satışlar Başladı

Konya’nın ilk ve tek sebze fidesi üretim tesisi olan Konya Fide’de yeni sezon satışları başladı. 2019 yılında Meram Belediyesi öncülüğünde Karatay Ziraat Odası ve Konya Sebze Üreticileri Birliği iş birliğinde ve KOP desteğiyle kurulan Konya Fide, kaliteli ürünleri ve fiyat politikasıyla bu yıl da satışlar başlar başlamaz üreticilerin gözdesi oldu.  

ÜRETİCİLER FİDELERİ DÖRT NOKTADAN ALABİLECEKLER

Konya Fide’de 2024 satışları dört ayrı noktada gerçekleştirilecek. Karahüyük Mah. Damlakaya Sokak’ta bulunan ‘Sebze Fidesi Üretim Tesisi’ merkezli gerçekleştirilecek satışlar, çiftçilerin ve hobi amaçlı ekim yapanların daha kolay ulaşımını sağlayabilmek amacıyla Harmancık, Saraçoğlu ve Karatay Ziraat Odası Satış Noktalarında da gerçekleştirilecek.  Satış noktalarının adresleri ise şöyle ; Harmancık Pazarı Satış Noktası; Lalebahçe Mah. Hatıp Cd. No:174/E Meram/Konya, Karatay Ziraat Odası Satış Noktası; Fevzi Çakmak Mah. 10525. Sk. No:1/1 Karatay/Konya, Saraçoğlu Satış Noktası; İstiklal Mah. Saraçoğlu Cd. No:109 Karatay/Konya.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇİFTÇİLERİMİZİN YENİ SEZONU HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN” 

Yeni sezonun üreticiye ve Konya tarımına hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan sebze fidesi üretim tesisinin, Meram ve Konya çiftçisine kaliteden verime, uygun fiyattan kapasitesine ve sunduğu kaliteli hizmete kadar her yönden büyük yarar sağladığına vurgu yaptı. Konya Fide’nin şehir için bu alanda bir ilk ve tek olduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, “Sebze Fidesi Üretim Tesisi sayesinde ekilecek fideler, Konya’nın iklimine uygun, hastalıktan uzak, ari ve hibrit tohum yöntemiyle üretiliyor. Üreticinin nakliye maliyetini düşürüyor, nakliyeden kaynaklanan sıkıntıları önlüyor. Kalitesi ve uygun fiyat politikasıyla da Konya çiftçisinin en çok tercih ettiği merkez oldu. Konya Fide işte bu avantajlarla yeni sezon satışlarına başladı. Tüm üreticilerimizi bu kaliteyi yaşamaya davet ediyorum”

VATANDAŞLAR TESİSİN HİZMETLERİNDEN VE FİDELERİN KALİTESİNDEN ÇOK MEMNUN

Sezonun açılmasıyla birlikte Konya Fide Üretim Tesisi’nden fidelerini alan vatandaşlar da tesisin hizmet politikasından ve ürünlerin kalitesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Üç yıldır burayı tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, “Konya Fide’nin ürünlerinden ve hizmetlerinden çok memnunuz. Ürünlerin kalitesi ve verimi çok güzel. Böyle bir tesisi kazandırdığı için Meram Belediyesine ve Başkan Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyoruz” şeklinde görüş belirttiler. İlk defa tesisten fide aldıklarını belirten vatandaşlar ise “Bu yıl burayı tercih etmemizin sebebi tavsiye üzerine oldu. Buradan fide alanlar çok memnun kaldıklarını söylediler. Biz de bu tavsiye üzerine bu yıl fideleri buradan alıyoruz. Ürünler gibi hasadımız da güzel olur inşallah” diye konuştular.