Karatay Belediyesi'nden Türk Tasavvuf Konseri'ne Davet

Konferanslar, seminerler, sinema ve sergi programlarıyla Konya ile Karatay'ın kültür-sanat hayatına önemli katkılar yapan Karatay Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atıyor. Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşturulan koro, Karatay Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türk Tasavvuf Müziği konseri verecek. 26 Nisan Cuma akşamı 20:30'daki bu eşsiz bir müzik ziyafetine tüm Konyalılar davetli.

Karatay Belediyesi'nden Türk Tasavvuf Konseri'ne Davet

Bugüne kadar düzenlediği kültür-sanat etkinlikleriyle şehrin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sunan Karatay Belediyesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor.

Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Musiki Programı Öğrencilerinden oluşturulan koro, tasavvufi eserlerden oluşan bir konser verecek. 26 Nisan Cuma akşamı 20:30’da gerçekleştirilecek olan konser, Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nde yapılacak. Öte yandan büyük ilgi

BAŞKAN HASAN KILCA’DAN KONSERE DAVET

Vatandaşları zengin içerik ve nitelikli etkinliklerle buluşturmaya devam ettirdiklerini aktaran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm Konyalı sanatseverleri konsere davet etti.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak şehrin ve ilçenin kültür-sanat hayatına katkı sunmayı sürdürüyoruz. Bu amaçla da pek çok etkinlik ve organizasyon düzenliyoruz. Şiir Şölenlerimiz, Âşıklar Bayramlarımız, yayın hayatına kazandırdığımız kitaplarımız, konserlerimiz ve daha birçok etkinliğimizle ilçemizin kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirdiğimize inanıyoruz. Belediye olarak kültürel faaliyetlerimizi sürekli artırıp, yeni ve farklı projelerimizle hemşehrilerimizle birlikte olmaya, Karatay’ımızın güzelliklerini birlikte yaşamaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Bu amaçla Cuma akşamı yeni bir projeyle hemşehrilerimizin karşısına çıkıyoruz” dedi.