Konya'da 'Edebiyatımızın Bin Yıllık Sesi Kutadgu Bilig' Panelleri Düzenlendi

Konya'da, 'Oku-Yorum Yazı-Yorum' projesi çerçevesinde, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Edebiyatımızın Bin Yıllık Sesi Kutadgu Bilig' konulu paneller düzenlendi.

Konya'da 'Edebiyatımızın Bin Yıllık Sesi Kutadgu Bilig' Panelleri Düzenlendi

 

 Konya'nın merkezi ve çevre ilçelerindeki fen ve sosyal bilimler liselerini hedefleyen proje kapsamında, il paneli 3 oturum halinde gerçekleştirildi. Karatay Fen Lisesi ve Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi'nde düzenlenen oturumlarda, Konya'daki liselerden öğrenciler konuşmacı olarak yer aldı.

İlk oturumun ardından Araştırmacı-Yazar Ömer Lütfü Ersöz bir değerlendirme konuşması yaparken, Oku-Yorum Yazı-Yorum Projesi İl Koordinatörü Vehbi Gültekin, öğrencilerin Kutadgu Bilig adlı eseri okuyup kendi düşüncelerini de katıp metin oluşturduklarını ifade etti.

Panellerin sonunda yapılan değerlendirme sonucunda, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Melisa Bozok, "Kutadgu Bilig'de Akıl ve Akıbet" başlıklı yazısıyla Konya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.

Panellere, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Kaya, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle katılım sağlandı. Kutadgu Bilig'in derinliklerine inen ve öğrenciler arasında ilgiyle karşılanan bu etkinlikler, edebiyatımızın köklü mirasını genç nesillere taşıma misyonunu üstleniyor.