Başkan Abdil Erdal'dan Berat Kandili Mesajı: 'İbadet, Tövbe ve Dua ile Değerlendirilmeli

Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, Berat Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, Müslümanların günahlarından arınma umuduyla özel bir zaman olarak kabul edilen Şâban ayının on beşinci gecesine dikkat çekti.

Başkan Abdil Erdal'dan Berat Kandili Mesajı: 'İbadet, Tövbe ve Dua ile Değerlendirilmeli

Başkan Erdal, bu kutsal gecenin ibadet, tövbe ve dua ile geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, İslam dünyasının sıkıntılardan kurtulmasını ve zulüm altındaki coğrafyalarda yaşayan Müslümanların barışa erişmesini dilediğini belirtti. Rahmet dolu Berat gecesinde zulme uğrayanların huzura ermesini ve ülkelerin parlak bir geleceğe adım atmasını temenni etti.

Başkan Erdal ayrıca, birlik ve beraberlik ruhuna vurgu yaparak, Berat gecesinde dünya genelinde barışın, ülkemizde ise birlik ve beraberlik duygularının hakim olmasını temenni etti. Meslektaşları, hemşerileri ve tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerif'in habercisi olan Berat Kandili'ni tebrik etti.

Abdil Erdal'ın mesajı, Berat Kandili'nin manevi önemini vurgularken, Müslümanların bu mübarek gecede birlik ve beraberlik içinde olmalarını ve dualarını eksik etmemelerini öneriyor. Berat Kandili'nin, toplumun barış, huzur ve umut dolu bir geleceğe yönelmesi için bir fırsat olduğunu hatırlatıyor.