Karatay'da Kadınların Gücü: 8 Mart Etkinliği

Konya'da, Bem Bir Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen ve Karatay Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8 Mart Kadınlar Günü programı, Karatay Aziziye Kültür Merkezi'nde çok sayıda sendika üyesi kadının katılımıyla gerçekleşti.

Karatay'da Kadınların Gücü: 8 Mart Etkinliği

 

Memur-Sen Konfederasyonu çatısı altında faaliyet gösteren Bem Bir Sen Konya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik, "Kadının Dünya’da ve Ülkemizdeki Yeri" konulu bir panel ile renklendi. Programa Ankara’dan gelen İçişleri Bakan Müşaviri Yazar Hatice Atan ve Filistinli Akademisyen, TÜBİTAK Proje Koordinatörü Dr. Nihad Abunasser gibi konuşmacılar katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bem Bir Sen Konya Şubesi Başkan Vekili Şaban Dişçi, Bem Bir Sen Konya Kadın Komisyonu Başkanı Hacer Koç ve Bem Bir Sen Konya yönetim kurulu üyesi Gökçen Sahar, konuşmalarını şiirlerle süsleyerek gerçekleştirdi.

Bem Bir Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Hacer Önder, Türk toplumunda kadının yeri ve öneminin büyük olduğunu vurgulayarak, kadınların tarih boyunca elde ettiği başarıları anlattı.

İçişleri Bakan Müşaviri Hatice Atan, programda yaptığı konuşmada, Türkiye'de kadının değerinin son 22 yılda arttığını ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konudaki desteklerinin büyük önem taşıdığını belirtti. Filistinli Akademisyen Dr. Nihad Abunasser ise Filistinli kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekti ve Müslüman ülkelerden kadınların ve çocukların yanlarında olmalarını talep etti.

Konuşmaların ardından, sendika üyesi kadınlar ve protokol üyeleri günün anısına birlikte fotoğraf çektirdi. Etkinlik, Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan hediyelerin katılımcılara dağıtılmasıyla son buldu.