Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, inşaatı tamamlanarak yeni binasında sağlık hizmeti sunmaya başlayan Meram 4 Nolu Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi'nde incelemelerde bulundu. İlk etapta 5 aile hekimi ve 5 aile sağlığı elemanı ile vatandaşların sağlık ihtiyaçlarına cevap veren Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi, bölge halkının da büyük beğenisini kazandı.

Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Yeni hizmet binasına taşınan Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi’nde çok daha iyi şartlarda sağlık hizmeti sunulduğunu görmekten dolayı mutlu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımızın vizyonuna yakışan binalarda hizmet sunulması kurumlarımızın verimli çalışmasına olanak sağlarken hizmet alan vatandaşlarımızın da memnuniyetini artırıyor ” dedi. Görev başındaki aile hekimleri ve sağlık çalışanları ile de sohbet ederek istek ve şikâyetlerini dinleyen Prof. Dr. Koç, özverili çalışmalarından dolayı tüm çalışanlara teşekkür etti.

Hasanköy Aile Sağlığı Merkezi ziyaretinin ardından hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan ve inşaatları devam eden Hacı Hasan Katırcı ASM ile Hatice-Faik Nükte Aile Sağlığı Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, Sağlık Bakanlığı’nın, belediyelerin ve hayırsever vatandaşların verdiği destekle Konya’da sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam etiğini sözlerine ekledi.