Hasan Ekici: Mali Müşavirlerin Sorunlarının Takipçisi Olacağız

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına katıldı. Burada konuşan Hasan Ekici, 'Ben de bir meslektaşınız olarak, sizlerin sorunlarının birçoğunu biliyorum. Bu sorunları meclis kürsüsünde de dile getirdik. Sorunlarınızın takipçisi olmaya devam edeceğiz' dedi.

Hasan Ekici: Mali Müşavirlerin Sorunlarının Takipçisi Olacağız

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, partisinin il başkan yardımcıları Resul Sağlam ve Mehmet Emin Arkoç ile birlikte Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına katıldı.

“TÜM DÜNYA KATLİAMLAR KARŞISINDA SESSİZ”

Programda bir selamlama konuşması yapan Hasan Ekici, İsrail’in Gazze’ye saldırılarından dolayı buruk bir bayram yaşandığını ifade etti. Tüm dünyanın Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere sessiz kaldığını kaydeden Ekici, “Maalesef bayramı eski bayramlarda olduğu gibi çoşkuyla kutlayamadık. İsrail, tüm insanlığın gözü önünde Gazze’de sivilleri katlediyor. İsrail çocuk ve kadınların yanında dini değerler olan cami, kiliseleri de zalimce vuruyor. Ama maalesef tüm dünya bu katliama ses çıkartamıyor ve İsrail’e ‘dur’ diyemiyor. Maalesef İslam âlemi ve Türk âlemi olarak bu da bizim eksiğimiz. Yardım etmekten ve dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Doğu Türkistan yine yıllardır Çin zulmü altında. Orada da bir insanlık soykırımı yaşanıyor. Maalesef orada da yine dünya sessiz. Rabbim buralarda yaşanan zulmü sonlandırmayı nasip etsin” dedi.

“SORUNLARI MECLİS KÜRSÜSÜNDE GÜNDEME GETİRDİM”

Mali Müşavirlerin meslek sorunlarının takipçisi olacağını ifade eden Hasan Ekici, “Ben de bir meslektaşınız olarak, sizlerin sorunlarının birçoğunu biliyorum. Bu sorunları meclis kürsüsünde de dile getirdik. Milletimiz bize muhalefet yetkisi verdi. İcra yetkisinde olmadığımız için ancak sorunları kürsüde gündeme getirebiliyoruz. Ama bunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Tahsilat sorununuz var, Yeşil pasaport talebimiz var. İndirilemeyen KDV gibi birçok sorunumuz var. Bunları odamızla istişare ediyoruz. TÜMOB’la da görüşerek gündeme getireceğiz. Sorunlarımızı ne kadar gündeme getirirsek iktidar da bunu eninde sonunda dikkate alacaktır” şeklinde konuştu.