Meram Bağı Yeni Sezonu Açtı

Doğal güzelliği ile misafirlerine doyumsuz anlar yaşatan ve pekmez, bulgur kaynatma etkinlikleri ile maziyi yaşatan Meram Bağı kapılarını 2024 sezonu için açtı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Konyalıları, Meram'ın en eşsiz güzelliklerinin yaşandığı Meram Bağı'na davet etti.

Meram Bağı Yeni Sezonu Açtı

Meram Belediyesi tarafından oluşturulan Meram Bağı, 2024 sezonu için kapılarını misafirlerine açtı. Yeni Meram ve Meram Yaka Caddeleri’nin kesişiminde bulunan 18 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen Meram Bağı; içerisinde bulunan üzüm bağı, meyve bahçesi, taş ev ve yazlık çay bahçesiyle misafirlerini ağırlamaya başladı.

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM BAĞI MİSAFİRLERİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE AĞIRLAMAK İÇİN BEKLİYOR”

Açıldığı günden bu yana tüm misafirlerini en güzel şekilde ağırlayan Meram Bağı’nın şehrin gözde mekanlarından biri haline geldiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bağın ayrıca şehir dışından gelen misafirler için de bir cazibe noktası olduğuna vurgu yaptı. İlçenin köklü tarihini, yeşilini ve zengin kültürünü tanıtmak amacıyla hizmete sunulan bağın güzelliği ile zaman geçtikçe daha çok ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Kavuş, “9 ayrı noktadan oluşan turizm destinasyonumuzun en güzel parçalarından biri olan Meram Bağı kısa zaman içinde en sıcak sohbetlerin en derin muhabbetlerin mekanı haline geldi. Misafirlerimiz pelit ağaçlarının altında kuş sesleri eşliğinde çaylarını, kahvelerini yudumlarken sincapların oyunlarını izleyerek huzurlu saatler yaşama imkanı buluyor. Bunların yanı sıra bağda, kültürümüzü yaşatmak adına yaptığımız pekmez ve bulgur kaynatma etkinliği adeta bir festivale dönüştü. İşte böylesi güzelliklerle donanmış bağımız, 2024 sezonu için kapılarını misafirlerine açtı. Özellikle görmemiş olanlara, buradaki huzuru yaşayanların bu mekandan vazgeçemediğini belirtmek istiyorum. Onları ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Meram Bağı Hakkında;

Meram Belediyesi tarafından Yeşil Meram’ın aslına uygun şekilde projelendirilen 18 bin metrekarelik Meram Bağı’nın içinde yaklaşık bin üzüm asması ve 200 adet meyve ağacı bulunuyor. Meyve ağaçları arasında bulunan elma, ayva, kiraz, erik, kayısı ve hünnaplar yetiştiği dönemlerde gelen misafirlere ikram ediliyor.

Taş Ev;

Meram Bağı’nda kadim Konya medeniyetini yansıtan bir taş bina da inşa edildi. Yapıt tarih kokan görselliği ile misafirlerini bekliyor.

Yazlık Çay Bahçesi;

Meram bağı, yazlık çay bahçesi ile ziyaretçilerine huzur dolu bir ortam sunuyor. Güzel anlar geçirmek üzere alana gelen misafirler, yazlık çay bahçesinde bir yandan çaylarını yudumlarken diğer taraftan da gedavet güzgarının eşsiz güzelliğinde dinlenme fırsatı buluyor.