Gönül Gözü Derneği 13 Yaşında: Toplumsal Katkılar ve Başarılarla Kutlandı

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 13. kuruluş yıl dönümünü yöneticileri Av. Özge Atalay, Sevil Pınarbaşı, İsmail Değirmenci, Münibe Tuncer ve Fatma Çetin Kabadayı'nın katılımıyla kutladı. Dernek, Alp Chef'in katkılarıyla düzenlenen butik kutlama etkinliğinde bir araya geldi.

Gönül Gözü Derneği 13 Yaşında: Toplumsal Katkılar ve Başarılarla Kutlandı

 

Kutlama etkinliği, Selçuklu Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat'ın Gönül Gözü Derneği Başkanı Devriş Ahmet Şahin'e çiçek takdimi ile başladı. Başkan Şahin, daha sonra "Bir Engelde Sen Kaldır" kampanyasına destek veren Özden Özatlı'ya plaket takdim etti.

Dernek Başkanı Devriş Ahmet Şahin, 13. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yaptığı değerlendirmede, "Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç" sloganıyla kurdukları derneğin 13 yılında, toplumsal ve kültürel alanda birçok etkinliğe imza attıklarını belirtti. Şahin, özellikle "Bir Engelde Sen Kaldır" kampanyasıyla yüzlerce engelli bireye destek olduklarını, ayrıca Konya merkezi ve ilçeleri ile Karaman, Kırım ve Suriye'ye yardım eli uzattıklarını vurguladı.

Şahin, derneklerinin engelli hakları konusundaki çabalarını, iftar buluşmaları, huzurevi ziyaretleri ve çeşitli etkinliklerle sürdürdüklerini dile getirdi. Ayrıca, milli günlerde yapılan kutlama etkinlikleri, köy okullarında Nutuk dağıtımı ve Türk dünyası ile Türk kültürüne yönelik etkinliklerle kültürel alanda iz bıraktıklarını belirtti.

Dernek Başkanı Şahin, derneğin bağışlarla bugünlere geldiğini ve emin adımlarla yürümeye devam edeceklerini ifade etti. Şahin, gerçekleştirdikleri tüm etkinliklerde desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Program, dernek gönüllülerinin mini konseri ve Mevlana Müzesi'nin restorasyonunu yapan Yüksek Mimar ve Restorasyon Uzmanı Dr. Alihan Keskin'in Başkan Şahin'e özel bir hediye takdimi ile sona erdi.