TYB Konya Şubesi'nden İnsanlığın İmtihanı: Gazze Paneli

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, 2024 yılı kültürel etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, 'İnsanlığın İmtihanı Gazze' başlığı altında Doç. Dr. Faruk Karaaslan, Dr. Arif Behiç Özcan ve Vural Kaya'nın konuşmaları yer aldı. Panel, sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlandı.

TYB Konya Şubesi'nden İnsanlığın İmtihanı: Gazze Paneli

 

Panelde ilk sözü alan Vural Kaya, "Gazze ve Kudüs'te yaşanan soykırım meselesi üzerine konuşmak için şu anda en son söz söylemesi gereken bir millet olduğumuza inanıyorum" dedi ve sözü Doç. Dr. Faruk Karaaslan'a bıraktı.

Doç. Dr. Karaaslan, "Anlam dünyaları konuştuğumuzda değil, sustuğumuzda deşifre oluyor" diyerek, konunun hassasiyetine vurgu yaptı.

Dr. Arif Behiç Özcan ise, "Orta Doğu coğrafyası tarih boyunca büyük siyasi yapıların hepsinin neredeyse iktidar mücadelesi yürüttükleri bir coğrafya" diyerek, derinlemesine bir analiz sundu.

Programın sonunda konuşmacılara Katılım beratları, TYB Konya Şubesi yayınları ve Selçuklu çini plaketlerini TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Doç. Dr. Ahmet Akman, Hüseyin Eşkin takdim etti.