Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan: '6 Şubat Acı ve Gözyaşının Yıldönümü'

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan, 6 Şubat Depreminin birinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arslan, bu günün acı ve gözyaşının yıldönümü olduğunu ifade etti.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan: '6 Şubat Acı ve Gözyaşının Yıldönümü'

 

Arslan'ın mesajında, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve aynı gün Elbistan merkezli meydana gelen depremlerin yıldönümü olduğu belirtildi. Mesajında, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dilerken, depremde yaralanan ve barınma sorunu yaşayan vatandaşlara sabır dilediğini ifade etti. Arslan, geçtiğimiz yıl yaşanan felaketin ülke olarak derin acılar yaşattığını ve bu felaket sonrası büyük bir organizasyonsuzluk yaşandığını vurguladı.

Arslan, ülke olarak her an bu tür felaketlere hazırlıklı olunması gerektiğini ve AFAD gibi güçlü bir kuruluşun bulunmasına rağmen, komşu illerde yaşanabilecek felaketlere anında müdahale için sık sık tatbikatlar yapılması gerektiğini dile getirdi.

Deprem sonrası merkezi hükümetin vaat ettiği kalıcı konutların hala tamamlanmadığını belirten Arslan, seçim sonrasında göstermelik çabalarla depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmediğini ifade etti. Arslan, yerel seçimlere yaklaşırken, depremzedeler için kalıcı konutların bir an önce tamamlanması gerektiğini vurguladı.

Ahmet Arslan'ın mesajı, 6 Şubat Depreminin yıldönümünde yaşanan acıların ve eksikliklerin hatırlatılması ve gelecekte benzer felaketlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekiyor. Arslan'ın ifadeleri, depremzedelerin yaşadığı sıkıntıların giderilmesi ve kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguluyor.