Eti Alüminyum İşçilerine Yapılan İşten Çıkarmalara Gelecek Partisi Milletvekili Hasan Ekici'den Tepki

Eti Alüminyum işçilerinin bir haftalık direnişin ardından taleplerinin kısmen karşılanmasının ardından çok sayıda işçinin işten çıkarılması, Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici'nin sert tepkisine neden oldu. Ekici, işçilerin hak arama mücadelesinin cezalandırılmaması gerektiğini vurgulayarak işvereni insafa davet etti.

Eti Alüminyum İşçilerine Yapılan İşten Çıkarmalara Gelecek Partisi Milletvekili Hasan Ekici'den Tepki

 

Eti Alüminyum fabrikasında işçilerin yüzde 55 zam önerisini kabul etmemesiyle başlayan eylem, işverenle sendika arasında yapılan anlaşmanın ardından sona ermişti. Ancak, kısmi kazanımla sonuçlanan bu direnişin ardından birçok işçinin işten çıkarılması, tartışmalara yol açtı.

İşverenin işten çıkarma gerekçesi olarak "görülen lüzum" ifadesini kullandığı bildirilirken, bu durum Gelecek Partisi Milletvekili Hasan Ekici'nin tepkisine neden oldu.

Ekici, işçilerin hak arama mücadelesinin cezalandırılmaması gerektiğini belirterek işverene çağrıda bulundu. Açıklamasında, işverenin yapıcı ve pozitif adımlar atması gerektiğini vurgulayan Ekici, işçilerin yanında olduklarını ve konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

İşçilerin yaşadığı zorlukları anlayışla karşılayan Ekici, işvereni insafa davet ederken, işçilerin açlık ve yoksulluk mücadelesi verdiklerini ve bu haklı taleplerinin cezalandırılmaması gerektiğini vurguladı.