KOMEK ve ASEM Bahar Dönemi Eğitimleri Başladı!

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nde (ASEM) yeni bahar dönemi eğitimleri, yüz yüze ve uzaktan eğitim yöntemleriyle başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya merkezinde ve ilçelerde 93 binin üzerinde kursiyerin katılım gösterdiğini belirterek, ilgi gösteren herkese teşekkürlerini iletti.

KOMEK ve ASEM Bahar Dönemi Eğitimleri Başladı!

Başkan Altay, eğitimde fırsat eşitliği ve meslek edinme konularına büyük önem verdiklerini vurgulayarak, KOMEK ve ASEM aracılığıyla geniş bir eğitim yelpazesi sunduklarını ifade etti.

Yeni dönemde 83 kurs merkezinde 93 bin 379 kursiyerin KOMEK'e kayıt yaptırdığını dile getiren Başkan Altay, hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle herkesin ihtiyaçlarına uygun şekilde eğitim almasını sağladıklarını belirtti.

KOMEK'in her dönem kendini yenileyen yapısına dikkat çeken Başkan Altay, branş sayısını artırarak daha fazla eğitim alanına yer açtıklarını ifade etti. Ayrıca, uzaktan eğitim için de yoğun bir ilginin olduğunu kaydetti.

KOMEK'in sadece Konya ve Türkiye ile sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Altay, farklı ülkelerden de uzaktan kayıtlar alarak hizmet verdiklerini söyledi. Toplamda 26 bin 566 kursiyere eğitim imkânı sağladıklarını belirtti.

Genç KOMEK Yaz Okulu kayıtlarının 11 Haziran'da online olarak alınacağını duyuran Başkan Altay, gençleri ve çocukları da unutmadıklarını ifade etti. Genç KOMEK Yaz Dönemi eğitimlerinin 1 Temmuz'da başlayacağını aktardı.