Başkan Tutal ve STK Başkanları, Eti A.Ş. Çalışanlarının Yanında

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir'deki sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkanlarıyla birlikte, Eti Alüminyum A.Ş. çalışanlarının taleplerini desteklemek için harekete geçti. Başkan Tutal ve beraberindeki heyet, Sendika Başkanı Hüseyin Kaban, Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aydın Baysal ve Genel Sekreter Ahmet Çolak ile bir araya gelerek, fabrika yönetimi ve işçilerle yapılan görüşmeler hakkında bilgi aldı.

Başkan Tutal ve STK Başkanları, Eti A.Ş. Çalışanlarının Yanında

 

Başkan Tutal, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, işçilerin haklarını alın teriyle kazandıklarını vurgulayarak, taleplerin iletilirken hukuka uygun ve olgun bir tutum sergilenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Konya Milletvekilleri ile yapılan görüşmelerde işçilerin durumunun iletilerek haklarının takip edileceğini ifade etti.

Eti A.Ş. çalışanlarının yüzde 56'lık ücret zammını yetersiz bulmaları ve haklarını aramalarıyla ilgili olarak, Başkan Tutal ve STK başkanları, işçilerin yanında olduklarını ve orta yol bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladılar. Sürecin adaletli bir şekilde sonuçlanması ve işçilerin haklarının verilmesi için çaba sarf edileceği belirtildi.