Başkan Tutal, Asker Adaylarıyla Buluştu: 'Vatan Size Minnettardır'

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Şubat ayı celbinde askerlik görevini yapmak üzere birliğine teslim olacak asker adaylarıyla bir araya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen programa katılan Başkan Tutal, Mehmetçiklerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek asker adaylarına üzerinde 'Vatan Size Minnettardır' yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Başkan Tutal, Asker Adaylarıyla Buluştu: 'Vatan Size Minnettardır'

 

Programa Kaymakam Cevdet Bakkal ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Muhammed Yaşar Hançer de katıldı. Başkan Tutal, askere gitmek üzere hazırlanan Mehmetçiklerle yemek yiyerek hayırlı tezkereler diledi.

Aralık ayı celbinde askere gidecek gençlerle uzun süre sohbet eden Başkan Tutal, onlara kutsal bir vazife için görev yaptıklarını hatırlatarak, görevlerinin Anadolu'nun güvenliği için olduğunu vurguladı. Başkan Tutal, "Yapılan görevin her alanı kutsaldır. Allah yolunuzu açık etsin. Cenab-ı Allah sağ salim yuvalarınıza dönmeyi nasip etsin" dileğinde bulundu.

Programın sonunda Başkan Tutal, askere gidecek olan Mehmetçiklere hediyelerini takdim ederken, Kaymakam Bakkal, Belediye Başkanı Tutal ve İlçe Jandarma Komutanı Hançer ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.