Başkan Nazif Karabulut Bozkır Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni'ne katıldı

Bozkır Belediye Başkanı Nazif Karabulut 'Bozkır Meslek Yüksekokulu 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni'ne katıldı.Bozkır Meslek Yüksekokulu spor salonunda gerçekleşen tören, mezun olan ve dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinden ardından konuşmalara geçildi.

Başkan Nazif Karabulut Bozkır Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni'ne katıldı

Sizlerin bu mezuniyet törenindeki yeriniz ve katkınız çocuklarınız kadar değerlidir

Mezuniyet töreninde başarılı bir eğitim öğretim hayatı geçirerek mezun olmaya hak kazanan öğrenci velilerini tebrik eden Başkan Karabulut,Şu anda büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz, üzerine titrediğiniz, bu ana gelene kadar türlü fedakârlıklarda bulunduğunuz evlatlarınızın mutlu günlerine eşlik etmek için buradasınız. Sizlerin bu mezuniyet törenindeki yeriniz ve katkınız çocuklarınız kadar değerlidir. Mezun olan öğrencilerimizin bu aşamaya gelmelerine katkı sunan siz değerli anne ve babalara ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum. 

Öğrenciler için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz

Öğretim görevlilerinin mezun olan öğrencilerin okullarını başarılı bir şekilde bitirmelerinin mimarı olduklarını dile getiren Başkan Karabulut “ Bu önemli günün en önemli mimarları olarak mezun olan öğrencilerimizle tek tek ilgilenerek onların alanlarında kendilerini geliştirmelerine katkı sunmanız nedeniyle sizlere de öğrenci ve veliler adına şükranlarımı sunuyorum. Onlara sadece bilgi vermekle kalmadınız aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz.”  dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ardınıza bakmadan büyük bir inançla yürüyeceksiniz sizlere inancımız tamdır

Eğitim öğretim hayatını başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun olan Türkiye’nin aydınlık yüzü öğrencileri tebrik eden Başkan Karabulut,Genelde bu tür konuşmalar gençlere nasihat sözlerinin çok olduğu cümlelerle geçer ama ben bunu yapmayacağım. Biliyorum ki yeni neslin bu teknoloji çağında kendi yolunu bulacağına, karanlıkları aydınlatacağına canı gönülden inanıyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ardınıza bakmadan büyük bir inançla yürüyeceksiniz sizlere inancımız tamdır.

Hayatta sağladığınız başarılar sadece ailenizi ve sizi değil Bozkır Meslek yüksekokulundan mezun olduğunuz için bizleri de gururlandıracaktır. Ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biz idareciler sizlerin daha iyi şartlarda eğitim öğretim görmeniz için sizlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bozkır’a hizmet yaparken bizlere sunduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık.Bozkır’da eğitimini tamamlayıp başka ülkelerde başka şehirlerde çalışma hayatını sürdürecek olan gençlerimiz; Bozkır’ımızın ve Bozkırlıların fahri elçisi olun,bizleri Türkiye’ye dünyaya anlatın sizlerden bunu istiyoruz.”  dedi.