Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesi Misafirlerini Ağırlıyor

Müzeler Haftası kapsamında Seydişehir'de eğitim gören ilkokul 4. Sınıf öğrencileri, Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesini rehber eşliğinde gezerek Seydişehir'in tarihi, coğrafyası, kültürü, gelenekleri, yaşam biçimi, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerini tanıdılar.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesi Misafirlerini Ağırlıyor

Seydişehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile ilçeye kazandırılan Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesi ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesinin Seydişehir’in geleneksel mimarisini en iyi yansıtan örneklerden birisi olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, “müzemiz içerisinde ilçemizin tarihi dönemleri, coğrafi, sosyal ve ekonomik yapısı, anılarda Seydişehir bölümü, unutulmaya yüz tutmuş meslekler bölümü ile geleneksel yaşam kültürü yer alıyor.

Seydişehir’imizin tarihini, kültürünü, sosyal yapısını ve hafızasını koruyup gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan müzemiz ilçemizden ve ilçe dışından gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Bizler de müzeler haftası dolayısıyla ilçemiz genelinde eğitim gören ilkokul 4. Sınıf öğrencilerimizin müzemizi görmesi ve Seydişehir’imizi tanıması için müzemizi ziyaret etmesini sağladık.

18- 24 Mayıs Müzeler haftası dolayısıyla da ilçemizde eğitim öğretim gören öğrencilerimiz müzemizi ziyaret ederek ilçemizin tarihi, kültürel ve sosyal yapısıyla alakalı bilgiler ediniyor” diye konuştu.