Abdulmuttalip Demirel: Seydişehir Hayvancılığın Öncü Şehri Olacak

Cumhur İttifakı Seydişehir Belediye Başkan adayı Abdulmuttalip Demirel hayvancılık alanında faaliyetini sürdüren vatandaşlar için önemli çalışmaları imza atacaklarını ve Seydişehir'i hayvancılığın öncü şehri yapacaklarını söyledi.

Abdulmuttalip Demirel: Seydişehir Hayvancılığın Öncü Şehri Olacak

Göreve gelmeleri halinde geçimini hayvancılıktan sağlayan vatandaşların yanında olacaklarını ve her zaman destekçileri olmaktan geri kalmayacaklarını belirten Cumhur İttifakı Seydişehir Belediye Başkan adayı Abdulmuttalip Demirel hayvancılık sektörünü desteklemek ve geliştirmek amacıyla hayvancılık organize sanayi bölgelerini çoğaltacağız. Hayvancılığa özgü altyapı, destek hizmetleri ve iş birliği olanakları sunarak faaliyetleri daha etkili ve sürdürülebilir hale getireceğiz.  Vatandaşlarımız ile istişare halinde olarak Seydişehir için gayret ve samimiyetle güzel hizmetler yapmayı arzu ediyoruz. Büyük projelerimiz var. Bunların hayata geçmesi için mutlaka büyükşehir ve bakanlıkların desteğine ihtiyacımız olacak dedi. 

Seydişehir’in hayvancılık sektöründe öncü bir şehir olmasını sağlamak için Tarım ve Orman Bakanlığı ile koordineli olarak çalışarak kaliteli ve kaba yem üretim kapasitesini, mera varlığı ve yapılarını artıracaklarını kaydeden Başkan adayı Demirel Alıcıyı ve satıcı güven altına alan “sözleşmeli üretim” modelini şehrimize kazandıracağız. Hayvancılığa ilk defa başlayan genç ve kadın üreticilerimize destek sağlayacağız. Hem mahalle sakinlerimizin sağlığı hem de hayvan sahiplerinin ihtiyacının karşılanması için hayvan mezarlık alanları oluşturacağız.