10-16 Mayıs Engelliler Haftası Programı İl Müdürü Murat Yiğit'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Selçuklu Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe, Samsun Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe ve Atakum Halk Eğitimi Merkezi öğretmen, öğrenci ve kursiyerlerinin iş birliği ile hazırlanan '10-16 Mayıs Engelliler Haftası Programı', 13 Mayıs 2024 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde İl Müdürü Murat Yiğit'in katılımıyla gerçekleştirildi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Programı İl Müdürü Murat Yiğit'in Katılımıyla Gerçekleştirildi

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, iki ayrı şehrimizdeki hizmet veren okullarımızın iş birliğiyle hazırlanan bu programın güne daha büyük bir anlam kattığını belirterek "Engelli olarak nitelenen her birey, birlikte yaşadığımız hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Onların bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif sahalarda etkin bir şekilde rol almaları, o toplumu ilerilere taşıyacak esasların başında gelir." dedi.

Öğretmenlerin hazırladığı "Engelsizim" adlı video gösterimi ile başlayan programda özel öğrenciler; mehter takımı, halk oyunları, horon, ritim ve Flamenko gösterilerinde bulundular. Öğrencilerin seslendirdiği türküler dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Öğretmenlerin program dâhilinde hazırladıkları koro dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Program sonunda Samsun Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe Okul Müdürü Mustafa Yiğit ve Atakum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erkan Altıntaş, Murat Yiğit’e hediye takdiminde bulundu.

Programa Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.