Yunak'ta Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Yunak ilçesinde, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılının başlaması öncesinde okulların güvenliğiyle ilgili geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

Yunak'ta Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

 

Yunak Öğretmenevinde, Kaymakam Özgür Pelvan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Ali Konak, İlçe Emniyet Amiri Numan Salatan, İlçe Jandarma Komutanı Üsttğm. Hüseyin İmren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve taşıma servis temsilcileri katıldı.

Toplantıda, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı ikinci döneminde okulların güvenliği ile ilgili konular ele alındı. Bu kapsamda, okullarda ve çevresinde alınacak güvenlik önlemleri, servis araçlarının denetimi, taşıma yemekleri, uyuşturucu madde kullanımıyla mücadele ve okullarda başarının artırılması gibi konular masaya yatırıldı.

Kaymakam Özgür Pelvan, okulların ikinci döneme hazır olduğunu belirterek, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının okul güvenliği konusundaki önemine vurgu yaptı. Hassas okulların öncelikli olarak ele alınacağını belirten Pelvan, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu gibi tedbirlerin uygulanacağını ifade etti.

Ayrıca, ilçedeki okullarda güvenliğin sağlanması için okul müdürlükleri, Okul Aile Birliği başkanları, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından gerekli önlemlerin alınacağını belirten Pelvan, güvenlik risklerinin azaltılması ve ortadan kaldırılması için kararlılıkla çalışılacağını vurguladı.