YRP Konya Büyükşehir Adayı Köseoğlu: Konya Yeniden Model Şehir Olacak

YRP Konya Büyükşehir Adayı Köseoğlu, anketlerde ve şehrin sokaklarında vatandaşların 'Yeniden Refah' dediğini belirtiği açıklamasında 'Hemşerilerime inanıyor ve güveniyorum: Şehrimiz yeniden Türkiye'ye örnek olacaktır' dedi

YRP Konya Büyükşehir Adayı Köseoğlu: Konya Yeniden Model Şehir Olacak

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu, sokakların da, maniple edilmemiş anketlerin de “Yeniden Refah” dediğini belirtti. Köseoğlu, “Seçim çalışmalarımızda gördük ki, Konya kendisine tepeden bakan, “biz” diyemeyen bu idarecilerden rahatsız. Hemşerilerimiz, tüm şehri kendisinin reklam panosu olarak kullanan, dört – beş kat büyüklüğündeki afişlerle yüksek katlı binalara kamu kaynaklarıyla kendilerinin posterlerini asan, her köşe başına adını yazdıran, işle değil pozla şehrin yıllarını heba eden bu anlayışı sandığa gömmeye kararlı. Biz de Allah’ın izni ile hemşerilerimizi asla mahcup etmeyecek şekilde Ahlaklı Belediyecilik anlayışını Yeniden Refah Partimizle hayata geçireceğiz” dedi. 

KONYA’YI ASLA MAHCUP ETMEYECEĞİZ

Yaptığı yazılı açıklamada, Konya’nın değerlerinin, Türkiye’nin ve Yeniden Refah’ın değerleri olduğunu belirten Köseoğlu, “Bu değerlere halel getirecek hiçbir çalışmanın içinde yer almayız. Konyalılar merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın yol ve dava arkadaşlarıdır. Bugün Türkiye’ye model olmasıyla övünülen İstanbul ve Konya belediyeciliği, hocamızın hedef ve ilkelerinin uygulanmasıyla hayat bulmuştur. Konya Modeli Belediyecilik, Refah belediyeciliğidir. Son 6 yıldır uygulanmayan “Halk Meclisleri” ile hayata geçirilen “Beyaz Masa”, “Halk Saatleri” ve “Sosyal Belediyecilik” uygulamaları sizlerin destekleriyle inşallah yeniden hayat bulacak. Sizlerden sandığa mutlaka gitmenizi; Yeniden “Hilal ve Başak” diyerek bir kez daha Yeniden Refah davasına sahip çıkmanızı rica ediyorum” diye kaydetti.

HAKKIN VE DOĞRUNUN YANINDA OLACAĞIZ

Yeniden Refah’ın Türkiye’nin sağduyusu olduğunu anlatan Köseoğlu açılamalarını şöyle sürdürdü: Cumhurbaşkanımızın Konya mitinginde ifade ettikleri gibi milletvekili seçimlerinde Konya’nın cumhur ittifakına destekleri yüzde 70 olmuştur, bu seçimde Yeniden Refah da yüzde 5,21 oyla 1 milletvekilini meclise göndermiştir. Aynı seçimlerde partimiz Türkiye genelinde yüzde 3’e yaklaşan oy oranıyla cumhur ittifakının bir parçası olmuş ve cumhurbaşkanımızın seçilmesine katkıda bulunmuştur. Yeniden Refah, bundan sonra da Hakkın ve doğrunun yanında, haksızlığın ve yanlışın karşısında olacaktır. Hiç merak edilmesin, halkımızın tasvip etmediği, milli ve manevi değerlerimizin karşısında olan her odak, karşısında bizi bulacaktır. Ve yine bu değerler istikametinde verilecek her kararın da yanında olacağız.

VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTMADILAR

Köseoğlu, mevcut yönetimin Konya’nın öz kaynaklarını tükettiğini, borçluluk oranını artırdığını, bir önceki seçimde vaat olarak ortaya koydukları sözleri tutmadıklarını, merkezi hükümetin yaptığı çalışmaları bile kendilerine mal ettiklerini hatırlatarak, “2019 yılında metro ihalesine çıkıldığını ve mevcut tramvay hattını iki katına çıkaracaklarını söylediler, ama sözlerini tutmadılar. Konya’nın esas sorunları dururken Akyokuş’a yeni yapılmış kafe ve restoranı yıktılar, yüzlerce milyon liralar harcayarak kasır inşa ettiler. Yarın buraların zeminlerinde oluşabilecek çökmeleri inşallah hesap etmişlerdir. 15 yıldır bir hal yasası çıkmadı, halin yeri de değişmedi. Toptancıları kaldıramadılar, “çok önemli” diyerek seçim önünde aceleyle temelini attıkları yeni kamyon garajının gerekliliğini ancak seçim yaklaşınca anlayabildiler. “Otogarın yerini değiştireceğiz” dediler, değiştiremediler. Konya’yı “Spor Başkenti yaptık” dediler, Konyaspor’u ihmal ettiler” dedi. 

BİR BEŞ YIL DAHA KAYBEDEMEYİZ!

Konya’nın en büyük sorunlarından bir tanesinin trafik olmasına rağmen 1 metre dahi tramvay hattı yapmayan bu yönetime, Konya’nın bir 5 yılının daha teslim edilmesinin büyük  hasarlara neden olacağı ikazında bulunan Köseoğlu, “Konya’da belediye imkânlarıyla 6 yılda yeni tramvay hatları yapılabilirdi. Bunu geçtik, bir tane kapalı çok katlı yeraltı ve yer üstü otoparkı yapmadılar, şehrin trafik sorunlarıyla hiç ilgilenmediler. Millet Bahçesi, Şefikcan Parkı gibi çalışmalarda bile buralara yeraltı otoparkı yapmayı düşünemediler. Şimdi yaklaşan seçim, inşallah Konya’yı ihmal edenlerin hesaplarının kesildiği seçim olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.