Yeniden Refah Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Yeniden Refah Partisi, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın onayı ve İl Başkanı Temel Peker'in tensipleriyle, Mehmet Köseoğlu'nun adaylığı resmiyet kazandı.

Yeniden Refah Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

 

Mehmet Köseoğlu Kimdir?

Konya'nın Altınekin ilçesinde 1958 yılında doğan Mehmet Köseoğlu, eğitim hayatına İmam Hatip Lisesi'nde başladı ve daha sonra Konya Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi'nde Harita Kadastro Mühendisliği eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında MTTB'ye bağlı Akademi Talebe Derneği Başkanlığı'nı üstlendi ve aynı dönemde teknik kitap kırtasiye ticaretiyle de ilgilendi.

Köseoğlu, mühendislik kariyerine Selçuk Üniversitesi'nde Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra başladı. Konya Belediyesi'nde çeşitli görevlerde bulundu, Selçuklu Belediyesi Fen-İmar Müdürü ve Karatay Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Ayrıca, Konyaspor Kulübü'nde çeşitli kademelerde görev aldı ve 2002'de kulüp başkanlığına seçildi.

Belediye hizmetlerinin yanı sıra Konya'da kentsel dönüşüm ve sanayi projelerinde de aktif rol aldı. 2004 yerel seçimlerinden sonra KOSKİ Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi ve emekli olana kadar bu görevde bulundu.

Köseoğlu, evli ve dört çocuk babası olup, Arapça ve Fransızca dillerine hakimdir. Ayrıca, Dünya Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Genel Başkanlığı görevini gönüllü olarak sürdürmektedir.