Yazar Faruk Duman'la Söyleşi

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, edebiyat dünyasının usta kalemlerinden biri olan Faruk Duman ile Ereğli Kongre Merkezi'nde söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar Faruk Duman'la Söyleşi

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Türkan Topcu’ nun üstlendiği söyleşide Faruk Duman'ın eserlerinin ardındaki derin anlamları, edebiyatın insan yaşamındaki önemini ve değerini daha yakından keşfetme fırsatı yakaladı.

Orhan Kemal Roman Armağanı, Sait Faik Hikaye ve Cevdet Kudret Roman Ödülü sahibi Türk Öykü ve Roman Yazarı Faruk Duman, söyleşisinde şunlara değindi; “Ben çocukluğumda okuduğum Tom Sawyer'ın Maceraları kitaplarından çok etkilendim ve hep bir macera peşinde koştum. Bu koşuşum benim gelişimime ve yazma macerama çok büyük etkisi oldu. Aynı zamanda yaşamın içinde olmam, insan tanımam, insan sevmem benim yazmalarımda etki alanımı artırdı. Gençlere tavsiyem eğer yazmak istiyorsanız insanları tanımalısınız. İnsan tanımak için de insanı sevmeniz gerekir. Dolayısıyla insan tanımak, hikaye bilmek, yaşamın içinde olmak sizin en büyük ilham kaynağınız olacaktır.

Söyleşiye Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Dilmaç ve Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar’ın yanı sıra üniversite öğrencileri ve kentin kültür yaşamına destek veren isimler de katıldı.

Söyleşi sonrası Faruk Duman, kitaplarını imzaladı.