SÜ Küçük Hayvan Hastanesinde MR ve Tomografi Cihazları Hizmete Girdi

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Hastanesi, düzenlenen açılış programıyla birlikte MR ve tomografi cihazlarını hizmete soktu. Açılış programına Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Haliloğlu, Başhekim Prof. Dr. Fahrettin Alkan, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

SÜ Küçük Hayvan Hastanesinde MR ve Tomografi Cihazları Hizmete Girdi

 

Başhekim Prof. Dr. Fahrettin Alkan, yapılan açıklamada, "Hastanemizin görüntüleme merkezine alınan MR ve tomografi cihazları Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy’un katkılarıyla temin edildi. Bu cihazlar özellikle röntgen ve ultrasonografiyle göremediğimiz hastalıkların tanısında bizlere rehber olacak" ifadelerini kullandı. Başhekim Alkan ayrıca, alınan MR ve tomografi cihazlarının, Veteriner Fakültesi öğrencilerine de büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmete sunulan MR ve tomografi cihazlarının faydalı olmasını temenni etti.