Selçukya Okul Etkinlikleri: Selçukya Şairleri, Zarifoğlu'na Vefa Şiirleriyle Buluştu

Selçukya Kültür Sanat Derneği, okul etkinlikleri çerçevesinde bu hafta Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda anlamlı bir şiir programı düzenledi. Okul müdürü Şükrü Gülmez'in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Selçukya Şairleri ve öğrencilerin katılımıyla renkli anlara sahne oldu.

Selçukya Okul Etkinlikleri: Selçukya Şairleri, Zarifoğlu'na Vefa Şiirleriyle Buluştu

 

Gülmez, okulun kültür ve sanata verdiği önemi vurgulayarak, Zarifoğlu'nun isminin taşıdığı okullarında böylesine duygusal bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Dernek Başkanı Av. Fatma Şeref Polat ise sanat ile eğitim arasındaki önemli bağa dikkat çekerek Zarifoğlu'nun anısını yaşatma gayesine vurgu yaptı.

Programın yöneticiliğini üstlenen sınıf öğretmeni Mediha Ertürk öğrencilerin başarılı şiir okumalarına öncülük etti. Sunucu öğrenci Erva Yiğit'in seslendirdiği Selçukya şairlerinden Ali Ulvi Ülker'e ait şiirin ardından öğrenciler, farklı şairlerin eserlerini başarıyla okudu. Öğretmen Mediha Ertürk, Cahit Zarifoğlu'na ait bir şiir ve kendi yazdığı bir şiiri yorumlayarak etkinliğe renk kattı.

Selçukya Şairleri ise Zarifoğlu'nun hayatını ve eserlerini anlatarak katılımcılara edebi bir ziyafet sundu. Programın sonunda hediye takdimiyle hatıra fotoğrafı çekilirken, Selçukya Kültür Sanat Denetim Kurulu Üyesi ve Okul Etkinlikleri Koordinatörü Kazım Öztürk, öğrencilerin gösterdiği ilgi ve yeteneklerin önemine vurgu yaparak etkinliğin değerini bir kez daha ortaya koydu.

Selçukya Şairleri, Zarifoğlu'na vefa dolu şiirleriyle, Selçukya'nın kültürel ve sanatsal çıtasını yükseltmeye devam ediyor.