Selçukya Kültür Sanat Derneği Mehmet Beğen Ortaokulu Öğrencileri İle Buluştu

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçukya Kültür Sanat Derneği tarafından okul etkinlikleri kapsamında Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av.Fatma Şeref Polat ,Mehmet Beğen Ortaokulu öğrencileri ile buluştu.

Selçukya Kültür Sanat Derneği Mehmet Beğen Ortaokulu Öğrencileri İle Buluştu

Mehmet Beğen Ortaokulu Konferans Salonunda Okul Müdürü Mehmet Deveci’nin açılış konuşmasından sonra  kürsüye gelen Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat ise konuşmasında: “Kültür, sanat ve edebiyat ile eğitim arasında çok önemli ve vazgeçilmez bir ilişki olduğunu düşünüyoruz. Konuk olduğumuz bütün okullarda gençlerimiz ve çocuklarımızın şiire olan ilgisini sevgisini heyecanını gördükçe mutlu oluyor geleceğe dair umutlarımızı tazeliyoruz dedi.

Konuşmasında yazmış olduğu kitaplara da değinen Başkan Polat, Kın Nesreyn Yazıları’ndan bahsederek Hadiste “Kuşun Gözettiği Yer” olarak tanımlanan şehir; çağlar boyunca “Kutsal Belde” ,“Kutup Şehir”, “Belde-i Emin” olarak anılır. “Aşkın Şehri” de burasıdır” denir.Fatma Şeref Polat, altmış beş yazıdan oluşan kitapta  Sen Pol’un, İncil yazarı Barnabas’ın, ilk Hristiyan Azize Ayatekla’nın; iki Kral bir imparatorun komutası’nda bir milyonluk Haçlı Ordusu’nu bozan Sultan Mesud’a  Konya’yı anlattığını ifade etti.

Program öğrencilerle yapılan soru cevap kısmından sonra Mehmet Beğen Ortaokulu Konferans Salonunda Okul Müdürü Mehmet Deveci’nin Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı  Av. Fatma Şeref’e günün anısına plaket takdim etmesi ile sona erdi