NEÜ Hukuk Fakültesi Öğrencileri Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması'nda Birinci Oldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileri, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından düzenlenen Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması'nın arabuluculuk aşamasında birincilik elde etti. Yarışmanın sekizinci aşaması Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti. NEÜ Hukuk Fakültesi takımı birinciliği kazanırken, Bahçeşehir Üniversitesi ikinci, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ise üçüncü oldu.

NEÜ Hukuk Fakültesi Öğrencileri Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması'nda Birinci Oldu

 

NEÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan takım, Efe Çalışkan, Kübra Yıldırım, Mustafa Rami Gökçek, Feyzanur Özdemir, Hasan Böget, Berkay Sözbilir'den oluşurken, takımın koçluğunu NEÜ Hukuk Fakültesi mezunu ve NEÜ Özel Hukuk tezli yüksek lisans programı öğrencisi Av. Mehmet Can Dalardıç üstlendi.

Takım koçu Dalardıç, yarışmanın Türkiye'nin en prestijli farazi duruşma yarışmalarından biri olduğunu belirtirken, "Takım halinde 4 aylık bir hazırlık sürecini tamamlayarak Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması arabuluculuk aşamasına katıldık ve köklü hukuk fakültelerinin takımları önünde birinci olduk. Takım kaptanı Efe Çalışkan ve diğer takım üyelerini kutluyorum. Eminim takımımız, tahkim yargılamasında da aynı başarıyı sürdürecektir. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Nuran Koyuncu ve hocalarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.