Meram'da Minikler İstiklal Marşı Okuma Yarışmasıyla Duygusal Anlar Yaşattı

Meram Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Anasınıfları Arası İstiklal Marşı Güzel Okuma' yarışması, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü dolayısıyla büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Meram ilçesinde bulunan Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen finalde miniklerin İstiklal Marşı'nı en güzel şekilde okuma çabaları duygusal anlara sahne oldu.

Meram'da Minikler İstiklal Marşı Okuma Yarışmasıyla Duygusal Anlar Yaşattı

 

Yarışmanın finalinde, Mehmet Beğen Ortaokulu öğrencisi Gülnihal Sürmegöz'ün keman eşliğinde İstiklal Marşı'nı çalmasıyla başlayan etkinlik, miniklerin sahne performanslarıyla devam etti. Dereceye giren öğrenciler arasında isimleri geçen minikler, birbirinden güzel performanslarıyla jürinin kararını zorlaştırdı.

 Finalde jüri, dereceye giren minikleri belirlemekte zorlanarak tüm finalistleri birincilikle ödüllendirdi. Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca'nın da katılımıyla gerçekleşen etkinlik, eğitim ve kültür alanındaki iş birliğinin önemini bir kez daha vurguladı. Miniklerin duygusal anlar yaşattığı yarışma, gelecek nesillerin milli değerlere bağlılığını ve kültürel duyarlılığını ön plana çıkardı.