Mega Öğrencileri Konya Geneli Yarışmalara Damga Vurdu

Meram Belediyesinin ödüllü eğitim projesi MEGA'nın öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor. Medeniyet Okulu Projesi kapsamında gerçekleştirilen 'Haydi Bil Bakalım Yarışması'nda Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu tüm ilçeler arasında birinci olurken, MEGA öğrencileri akıl zeka oyunları yarışmalarında da Konya genelinde ikinci oldular.

Mega Öğrencileri Konya Geneli Yarışmalara Damga Vurdu

Meram Belediyesinin ilçe genelindeki öğrencilerin eğitim hayatlarına destek vermek amacıyla hayata geçirdiği MEGA (Meram Gelişim Akademisi)’da eğitim gören öğrenciler, Konya genelinde gerçekleştirilen yarışmalarda rüzgar gibi esiyor.

MEGA ÖĞRENCİLERİ YARIŞMALARDA BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Bu kapsamda, Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Konya genelinde gerçekleştirilen ‘Haydi Bil Bakalım Yarışması’nda Meram Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu 31 ilçe arasında Konya şampiyonu oldu. MEGA öğrencileri öte yandan Konya 5. Akıl ve Zeka Oyunları yarışmalarında Meram ilçesi olarak 1 il birinciliği, 2 il ikinciliği, 2 il üçüncüğü ve 2 il dördüncülüğü alarak takım halinde Konya 2.’si olma başarısını gösterdi. Akıl Zeka Oyunlarında da Gödene Şehit Yunus Berber İlkokulu mangala oyununda birincilik, equilibrio ve pentagon oyunlarında ikincilik kazandı. Kemal Hatipoğlu İlkokulu Q-bitz’de üçüncülük, Şehit Ömer Halisdemir İHO Pentago’da 3’lük, Mangala’da 4.’lük, Reveresi’de 4.’lük elde etti. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaptığı açıklamada yarışmalarda derece alarak ilçenin gururu olan tüm öğrencileri tebrik etti. Kavuş ayrıca başarıda önemli payları bulunan tüm velileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini de kutladı.

BAŞKAN KAVUŞ; “ÇOCUKLARIMIZA VE EĞİTİMCİLERİMİZE GÜVENİMİZ TAMDIR” 

Yeni neslin yeni nesil yöntemlerle eğitilmesini amaçlayan MEGA projesinin Meram çocuklarına, ‘ahlaki karakter eğitimini’ merkeze alarak bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanlarında eğitimler vermek üzere hayata geçirildiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “MEGA ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine, eğitimlerine, sosyal hayatlarına ve geleceklerine katkı sunmayı hedefledik. Çocuklarımıza başarının kapılarını açan eğitim olanakları sunduk. Bugün geldiğimiz noktada alınan başarılar gösteriyor ki hedeflerimize birer birer ulaşıyoruz. Projeden her yıl 75 bin öğrencimiz faydalanıyor. ‘Kartopu etkisi’ misali zaman geçtikçe ilçemiz adına daha çok başarı haberleri duyacağımıza eminim. Çünkü hem çocuklarımıza hem eğitimcilerimize hem de MEGA’ya güvenimiz tamdır. Başarıları ve mutlulukları daim olsun.”