Konya Öğretmen Akademileri Projesi Başladı: Öğretmenlere Destek

Millî Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen 'Konya Öğretmen Akademileri Projesi'nin açılışı ve ilk ders programı gerçekleştirildi.

Konya Öğretmen Akademileri Projesi Başladı: Öğretmenlere Destek

 

Açılış töreninde konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya'nın medeniyet, sanat ve ilim şehri olduğunu vurgulayarak, projenin gençlerin geleceğini güvence altına alması temennisinde bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise öğretmenleri kişisel, sosyal ve kültürel yönden destekleyecek önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise projenin detaylarına değinerek gönüllülük esasına göre uygulanacağını ifade etti ve projeye desteklerinden dolayı Başkan Altay'a teşekkür etti.

Başkan Altay, öğretmenlerin kutsal bir görevi yerine getirdiğini ve fedakarlıklarıyla geleceği şekillendirdiklerini vurgulayarak, projenin öğretmenlere önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Konya Öğretmen Akademileri Projesi, Edebiyat, Sanat, Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi, Şehir ve Kültür Akademileri olmak üzere dört alandan oluşuyor. Gönüllü öğretmenler, ülke çapında çalışmalara imza atan akademisyenler ve uzmanlarla bir araya gelecekler. Programın ilk dersi Prof. Dr. Caner Arabacı tarafından verildi.

Projeye katılan öğretmenler, eğitimlerini farklı kültürel ve tarihi merkezlerde alacaklar. Haftalık olarak gerçekleşecek akademi eğitimleri Haziran ayına kadar devam edecek