Konya'nın İlk E-Spor Merkezi, Heyecan Dolu Bir Turnuvaya Ev Sahipliği Yapıyor

Konya'nın ilk e-spor merkezi unvanına sahip olan Meram MEGA, büyük bir heyecana sahne olacak bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. League of Legends (LoL) ve Valorant müsabakalarının düzenleneceği etkinlik, 7-9 Mart tarihlerinde gerçekleşecek ve başvurular 1 Mart Cuma günü sona erecek.

Konya'nın İlk E-Spor Merkezi, Heyecan Dolu Bir Turnuvaya Ev Sahipliği Yapıyor

 

Konya'nın ilk e-spor merkezi unvanını taşıyan Meram MEGA, oyun tutkunlarını bir araya getirecek heyecan verici bir turnuvaya ev sahipliği yapacak. 7-9 Mart tarihlerinde düzenlenecek ödüllü turnuvada, takımlar hem League of Legends (LoL) hem de Valorant oyunlarında kıyasıya mücadele edecekler. Turnuvaya katılım için son başvuru tarihi ise 1 Mart Cuma günü olarak belirlendi.

Meram Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, League of Legends (LoL) için 5 kişilik takımların mücadele edeceği ve finalin Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi'nde offline olarak gerçekleşeceği belirtildi. Ayrıca, Valorant müsabakaları için de benzer bir formatın uygulanacağı ve başvuruların ücretsiz olduğu vurgulandı.

Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerin verileceği bilgisi de paylaşılırken, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un, gençleri ve genç hisseden herkesi turnuvaya davet ettiği bildirildi. Başkan Kavuş, geleneksel oyunların yanı sıra dijital oyunların da önemli olduğunu vurgulayarak, e-sporun gençler için önemli bir aktivite olduğunu belirtti.