Konya'nın En Büyük Kapalı Tenis Kortu Tamamlandı

Karatay Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temelini attığı Konya'nın en büyük kapalı tenis kortunun yapımı tamamlandı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda hizmete açılması hedeflenen Karatay Kapalı Tenis Kortu'ndaki son çalışmaları yerinde inceledi. Belediye olarak Konya'nın ve Karatay'ın spor altyapısına hizmet etmeye devam ettiklerinin altını çizen Başkan Hasan Kılca 'Projemiz, gençlerimize kaliteli spor yapma olanağı sunmasının yanında milli ve manevi değerleriyle yetişmiş birbirinden başarılı sporcuların yetiştiği güzel bir tesis olacak' dedi.

Konya'nın En Büyük Kapalı Tenis Kortu Tamamlandı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde temeli atılan “Karatay Belediyesi Kapalı Tenis Kortu”nun yapımı tamamlandı.

Konya’nın en büyük kapalı tenis kortu özelliği bulunan ve 4 bin 915 metrekare arsa üzerinde 2 bin 916 metrekarelik alanda inşa edilen tesiste; 3 adet tenis kortunun yanı sıra soyunma ve dinlenme odaları, kafeterya, teras, otopark alanı yer alıyor.

KARATAY KAPALI TENİS KORTU’NUN 19 MAYIS’TA AÇILMASI HEDEFLENİYOR

Geniş hizmet yelpazesiyle toplumun tüm kesimlerine hitap eden proje ve çalışmaları hayata geçiren ve bu sayede Karatay’ı geleceğe taşıyan Karatay Belediyesi, Karatay Kapalı Tenis Kortu’nu Türkiye ve Türk gençliği için anlamlı olan bir günde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açılması hedefliyor.

KONYAMIZIN SPOR ALTYAPISINA HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, projedeki son çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarda gelinen son nokta hakkında bilgi alan Başkan Hasan Kılca, her yaştan vatandaşın daha modern şartlarda spor yapma imkânına kavuşması ve özellikle gençlerin spora yönlendirilmesi için önemli yatırımlarına devam ettiklerinin altını çizdi.

Hasan Kılca, şunları söyledi; “Karatay Belediyesi olarak Konyamız ve Karatayımızın spor altyapısına hizmet etmeye devam ediyoruz. Bizler, sporun gücüne inanıyor ve gençlerimizin sporla iç içe büyümesini sağlamak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bu hedefle yapımını tamamladığımız tesisimizi de inceledik ve son çalışmaları yerinde gördük. Ulubatlı Hasan Mahallemizdeki Kapalı Tenis Kortu, hizmete girdiğinde kaliteli spor yapma olanaklarının yanında milli ve manevi değerleriyle yetişmiş birbirinden başarılı sporcuların yetiştiği güzel bir tesis olacak. Kapalı alanda 3 ayrı tenis kortunda gençlerimize uzun yıllar hizmet edecek bir tesisi daha Konyamıza ve Karatayımıza kazandırmış olduk. Bu ve daha birçok spor tesisimizle birlikte gençlerimizin kendilerini iyi bir şekilde yetişmelerine katkı sunmaya devam ediyoruz. Şehrimizin en büyük kapalı tenis kortumuzun ilçemize, şehrimize ve tüm tenis severlere hayırlı olsun.”