Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'ten 19 Mayıs Mesajı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yiğit, mesajında 19 Mayıs 1919'un Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'ten 19 Mayıs Mesajı

Murat Yiğit, 19 Mayıs’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlattığı tarih olduğunu hatırlatarak, bu tarihin Türk milletinin hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olduğunu belirtti. Yiğit, bu önemli tarihin Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı gün olarak, işgal ve tehdit altındaki tüm coğrafyalarda umut ışığı olduğunu ifade etti. Yiğit, bu vesileyle 19 Mayıs’ın gençler için bir bayram günü olarak kabul edilmesinin büyük bir anlam taşıdığını söyledi.

Yiğit, geleceği omuzlarında yükseltecek olan gençlerin bilimsel, sosyal ve sportif alanlarda ortaya koydukları başarılı çalışmaların, geleceğe olan umutları daha da ileriye taşıdığını dile getirdi. Bu umudun, sadece milletimiz için değil, gönül coğrafyamızda yaşayan herkes için yeşermeye devam ettiğini vurguladı.

Murat Yiğit, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanın kurtuluş ve bekası için gençliğini ve ömrünü adayan tüm şehit ve gazileri rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek, milletimizin her bir ferdinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik etti.