Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 'nden Çağrı: Bayram Alışverişimizi Esnaflarımızdan Yapalım!

Esnaf ve Sanatkarın Ramazan Bayramı'na hazır olduğuna vurgu yapan Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, vatandaşların bayram alışverişlerini Esnaftan yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 'nden Çağrı: Bayram Alışverişimizi Esnaflarımızdan Yapalım!

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel ve en iyi hizmeti verebilmek için elinden geleni yapan Esnaf ve Sanatkarlarımız, Bayram alışverişleri konusunda da hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlarımızın Bayram alışverişinde ilk tercihlerinin Esnaf ve Sanatkarlardan yana kullanmalarını istiyoruz. 

Konyalı 62 bin Esnaf ve Sanatkarlarımız, cazip fiyat uygulaması, kaliteli üretim, hizmette gerekli titizliği ve insan sevgisini ön plana tutmaktadır. Vatandaşlarımız, son dönemde enflasyona bağlı olarak gıda ürünlerindeki fiyat artışı nedeniyle merdiven altı imalatı ve kalitesiz ürünleri piyasaya sürenlere yönelmemelidir. Hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen, hijyenden uzak merdiven altı ürünler insan sağlığını son derece etkilemektedir. Ürünlerin fiyatı belliyken maliyetinin altında bir ürün satılması mümkün değildir. Alışverişini, ailesinin sağlığını koruma adına, kendi yemediğini müşterisine satmayan, istihdama katkıda bulunan ve artan maliyetler karşısında ayakta durmaya çalışan Esnafımızdan yapmalıdır” dedi.