Konya'da Okul Sporları Atletizm İl Birinciliği Heyecanı Son Buldu

Konya'nın spor tutkunları 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde Konya Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen Okul Sporları Atletizm Küçükler-Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarıyla coşku dolu anlar yaşadı. İl birinciliği için ter döken genç atletlerin mücadelesi nefesleri kesti.

Konya'da Okul Sporları Atletizm İl Birinciliği Heyecanı Son Buldu

 

Küçükler Kategorisi'nde, kızlarda Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu birinciliği elde ederken, onu Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Özel Envar Ortaokulu ve Erdem Bayazıt Ortaokulu izledi. Erkeklerde ise zirveye Emlak Konut Temaşehir Ortaokulu çıktı. Onu Yaşar Doğu Ortaokulu, Beyhekim İmam Hatip Ortaokulu ve yine Erdem Bayazıt Ortaokulu takip etti.

Yıldızlar Kategorisi'nde, kızlarda Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu birinci olurken, Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu, Beyhekim İmam Hatip Ortaokulu ve Hürriyet Ortaokulu sıralamada yer aldı. Erkeklerde ise Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu zirvede yer alırken, onu Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Beyhekim İmam Hatip Ortaokulu ve Yaşar Doğu Ortaokulu takip etti.
 

Bu müsabakalar, gençlerin sporla buluşması ve yeteneklerini sergilemesi açısından büyük önem taşıdı. Tüm katılımcıları ve başarılı olan okulları tebrik ediyoruz. Sporun birleştirici gücüyle gençlerimizin gelecekteki başarılarına olan inancımız tamdır.