Konya'da 'Başarmaya Hazırım' Projesiyle Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler Yazıyor

Konya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Başarmaya Hazırım' projesi kapsamında, Konya'daki 3. sınıf öğrencileri yazarlık serüvenine adım attı.

Konya'da 'Başarmaya Hazırım' Projesiyle Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler Yazıyor

 

Projenin ilk aşamasında, ilçe komisyonları tarafından okul sorumluları ve ilkokul 3. sınıf öğretmenlerine bilgilendirmeler yapıldı ve velilere bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Öğrencilere, kendi okuma listelerini belirlemeleri ve kütüphanelerini oluşturmaları için rehberlik edildi. Bu süreçte, öğrenciler okudukları kitaplardan öğrendikleriyle kendi hikayelerini kaleme almaya başladılar. Öğrencilere, "Hikaye Kurgu Özel Defteri" hediye edilerek yazma süreci desteklendi.

"Başarmaya Hazırım" projesi, öğrencilerin okuma alışkanlıklarını güçlendirmenin yanı sıra hayal dünyalarını da zenginleştirerek küçük yaşlardan itibaren yazma becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. Öğrenciler, bu proje sayesinde kendilerini ifade etme ve yaratıcılıklarını keşfetme fırsatı buluyorlar.