Konya Büyükşehir Belediyesi, Çeltik'e Bölgenin En Büyük Kapalı Pazar Yerini Kazandırıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çeltik ilçesine bölgenin en büyük kapalı pazar yerinin temelini attı. Programda konuşan Başkan Altay, gece gündüz demeden Konya'ya hizmet ettiklerini ve Çeltik'e önemli bir eser kazandırdıklarını belirtti. Temel atma törenine katılan Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, yapılan yatırımın maliyetinin yaklaşık 50 milyon lira olduğunu ifade ederek Başkan Altay'a teşekkürlerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çeltik'e Bölgenin En Büyük Kapalı Pazar Yerini Kazandırıyor

 

Başkan Altay, Çeltik'in merkeze uzak ancak gönüllere yakın bir ilçe olduğunu vurgulayarak, Çeltiklilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. İlçenin yaşadığı değişimin altını çizen Başkan Altay, hizmet belediyeciliği anlayışıyla çalıştıklarını ve her sözlerinin bir sorumluluk olduğunu kaydetti.

Çeltik'e son 5 yılda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlara da değinen Başkan Altay, Çeltik'in önemli bir destek aldığını ve bu desteğin artarak devam edeceğini belirtti. Yapılan yatırımların toplam değerini açıklayan Başkan Altay, Çeltik'e sağlanan kaynağın 422 milyon lirayı bulduğunu ifade etti.

Programda konuşan diğer isimler de yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, Çeltik'in bölgesel anlamda büyük bir pazar yerine kavuşacağını dile getirdiler.

Çeltik ziyareti kapsamında ilçe esnafıyla da bir araya gelen Başkan Altay, ilçeye yapılan hizmetlerin devam edeceğini ve birlikte daha büyük başarılar elde edeceklerine olan inancını dile getirdi.