Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu:

Yeniden Refah Partisi'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu, 'Doğru Belediyecilik, Doğrudan Belediyecilik' ilkesiyle hareket edeceklerini vurgulayarak Konya'nın kaynaklarını şehre hizmet ve yatırım olarak dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu:

Köseoğlu açıklamasında, "Doğru Belediyecilik" prensiplerini sıralayarak, doğru projenin doğru zamanda ve doğru maliyetle gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yaptı. İsraf etmeyen bir belediyeciliğin gerekliliğine değinen Köseoğlu, milli görüş belediyeciliğinin bu doğrultuda şekillenmesi gerektiğini ifade etti.

Konya'nın son altı yılını "kayıp yıllar" olarak nitelendiren Köseoğlu, şehrin en temel sorunlarının göz ardı edilerek tali işlerle zaman kaybedildiğini dile getirdi. Ulaşım sorununun çözümü için gereken adımların atılmadığını savunan Köseoğlu, yapılan israf belediyeciliğinin şehrin temel ihtiyaçlarını göz ardı ettiğini öne sürdü.

Köseoğlu, Konyalıların artık bu sorunların farkında olduğunu ve Yeniden Refah Partisi ile tecrübeli belediyecileri iş başına getireceklerini umut ettiğini belirtti. Seçime doğru hızla yaklaşırken, yapılan algı operasyonlarının şehrin sorunlarını çözmeye yetmeyeceğini savundu ve Konyalıların becerikli ve liyakatli belediyecilik anlayışına sahip olduklarını vurguladı.

Köseoğlu, hemşerilerinden destek ve dua beklerken, başarının Allah'tan olduğunu ifade etti.