Karatay'da 28 Şubat Dönemi Tiyatro Oyunu: 'Bin Yıl'

Karatay Belediyesi, 28 Şubat döneminde yaşananları konu alan 'Bin Yıl' adlı tiyatro oyununu Konyalı tiyatro severlerle buluşturuyor. İşte detaylar:

Karatay'da 28 Şubat Dönemi Tiyatro Oyunu: 'Bin Yıl'

 

Tarih ve Yer: Oyun, 23-24 Şubat tarihlerinde Mevlana Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Konu: Tiyatro oyunu, 28 Şubat döneminde gerçekleşen ve yaşanmış bir hikayeden esinlenerek kaleme alınmıştır. İki tiyatro oyuncusu, sahneledikleri oyunun içeriği sebebiyle tutuklanır ve yaşadıkları hukuksuzluklarla baş etmek zorunda kalırlar.

Oyunun Özeti: İki tiyatro oyuncusu, Fuat ve Nazmi, oynadıkları oyunda Hak’tan bahsettikleri ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif’in bir şiirini okudukları gerekçesiyle tutuklanır. Hapiste, diğer mahkumlarla tanıştıkça hikayenin daha derin ve anlamlı boyutlarını keşfederler.

Ekip: Oyunun senaryosu Nurdan Albamya tarafından kaleme alınmıştır. Yönetmenliğini Yunus Emre Obut üstlenirken, oyuncu kadrosunda Cengiz Gül, İslam Çamyar, Kamil Özkaynak ve Kemalettin Caymaz gibi isimler yer alıyor.

Davet ve Katılım: Programa katılım ücretsizdir. Davetiyeler, Karatay Belediyesi Hizmet Masası Birimi, Karatay Kent Konseyi ve Karatay Belediyesi Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nden temin edilebilir.

Karatay Belediyesi'nin ev sahipliğindeki "Bin Yıl" tiyatro oyunu, 28 Şubat döneminde yaşananlarla ilgili düşündürücü bir deneyim sunmayı amaçlıyor.