Karatay Belediyesi Spor Kulübü, Her Gün Başarılarına Yenilerini Ekliyor

Karatay'ı sporun merkezi yapma hedefi koyan Karatay Belediyesi, hem tesisleşmeye hem sporcu yetişmesine hem de mevcut sporcuların başarılar elde etmeye önemli katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Karatay Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, katıldıkları organizasyonlardan alınlarının akıyla ayrılmayı sürdürüyor.

Karatay Belediyesi Spor Kulübü, Her Gün Başarılarına Yenilerini Ekliyor

Karatay Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden Halter Takımı, 16-20 Nisan tarihleri arasında Ordu’da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Halter Yıldızlar Erkek-Kız Türkiye Birinciliği Müsabakalarından önemli bir dereceyle döndü.

KARATAYLI GENÇ HALTERCİ’DEN ÖNEMLİ BAŞARI

49 ilden 192’si kadın 422 sporcu ile 56 hakem ve 64 antrenörün katıldığı müsabakalarda mücadele eden Karatay Belediyespor Kulübü Halter Takımı sporcusu Saliha Kimya Esergün, 65 kilogram Yıldız Kızlar Kategorisi’nde 4’üncü olmayı başardı. Saliha Kimya Esergün bu başarısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Eğitim Merkezi’ne (SEM) katılmaya hak kazanmış oldu.

KICK-BOKS’TA 4 MADALYA BİRDEN

Karatay Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı da katıldığı turnuvadan madalyalarla döndü. 19-21 Nisan tarihleri arasında Konya’da 11 il ve 585 sporcunun katılımıyla düzenlenen 2. İller Arası Kick Boks Müsabakalarında ter döken takım; 3 gümüş ve 1 bronz madalya alarak yarışmaları tamamladı.

BAŞKAN HASAN KILCA’DAN SPORCULARINA TEBRİK

Aldıkları dereceler için Halter ve Kick-Boks takımlarını ve sporcuların tebrik eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyespor Kulübü’nün başarılarına her gün yenilerini ekleyerek yoluna devam ettiğini vurguladı.

Karatay Belediyesporlu gençlerin ilçeyi başarıyla temsil ettiğini ifade eden Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi Spor Kulübümüz, katıldıkları turnuvalardan başarılarla dönmeyi sürdürüyor. Biz her başarıyı önemsiyoruz ve bu başarıları, onların kendilerini daha da geliştirmesine imkan sunan bir motivasyon kaynağı olarak görüyoruz. Bu vesileyle antrenörlerimizi ve tüm sporcu kardeşlerimi kutluyorum. Belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk, bundan sonra da her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.