Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun Yapımı Tamamlandı

Karatay Belediyesi'nin eğitim yatırımları devam ediyor. Bu kapsamda belediye tarafından Nakipoğlu Mahallesi'ne kazandırılan Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun yapımı tamamlandı. Okulu ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay'ın eğitimde de öncü bir ilçe olması hedefiyle çalıştıklarını aktardı.

Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu'nun Yapımı Tamamlandı

Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yeni okullar, kütüphaneler ve daha birçok eğitim tesisleriyle Karataylı çocukların ile gençlerin eğitimine katkı sunmaya devam ediyor.

24 DERSLİKLİ OKUL KARATAY’IN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Bu kapsamda Karatay Belediyesi’nin Hayırsever Osman Benliler'in de destekleriyle 21 Temmuz 2023’te Nakipoğlu Mahallesi’nde temelini attığı 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu’nun yapımı tamamlandı. 4 bin 222 metrekare inşaat alanında konumlandırılan projede artık sona yaklaşılırken, okulun çevre düzenleme çalışmaları sürüyor. 24 dersliğinin yanı sıra okul, Görsel Sanatlar ve Müzik Atölyeleri, Kütüphane, 2 adet faaliyet ve oyun odası ile okul öncesi yemekhanesiyle ilçenin eğitimine önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

BAŞKAN HASAN KILCA, SON ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte yapımında son aşamaya gelinen 24 derslikli Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu’nun çalışmalarını yerinde inceledi, bilgi aldı. Okulun toplamda 60 milyona mal olduğunu aktaran Başkan Hasan Kılca; “Eğitimin, eğitimcinin ve öğrencinin yanındayız” dedi.

Hasan Kılca; “Karatay’ımızda eğitim alt yapısını güçlendirmeye devam ediyoruz ve eğitime başka bir önem veriyoruz. Nakipoğlu Mahallemize kazandırdığımız 24 derslikli İlkokulumuzda artık sona gelinen çalışmaları inceledik. İnşaatımız neredeyse tamamlandı. Şimdi çevre düzenlemeleri yapılıyor. Okulumuzu bölgedeki eğitim tesisi ihtiyacına uzun yıllar cevap verecek bir kalitede bölgemize kazandırdık. Karatay Belediyesi Osman Benliler İlkokulu’muz güncel maliyetiyle yaklaşık 60 milyon liraya mal oldu. Hayırseverlerimizin de desteği var onlara da teşekkür ediyorum. Gençlerimiz, çocuklarımız uzun yıllar burada kaliteli ve nitelikli eğitim alacaklar. Bu okulumuzla birlikte bugüne kadar ilçemizde eğitime 16 tesis kazandırmış bulunuyoruz. Biz geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Okulumuzun şimdiden Karatay’ımıza Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”