Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'dan Miraç Kandili Mesajı: 'Sağlık, Sıhhat, Huzur ve Barış Diliyorum'

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Kılca, duaların birleşmesini ve huzurun gelmesini temenni etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'dan Miraç Kandili Mesajı: 'Sağlık, Sıhhat, Huzur ve Barış Diliyorum'

Başkan Kılca, mesajında Miraç Kandili'nin önemine vurgu yaparak, Peygamber Efendimiz'in ilahi huzura yükseldiği geceyi anlamlı kılan detaylara değindi. Bu mübarek gecenin, insanların birlik ve beraberlik içinde hatalardan ders çıkarma zamanı olduğunu belirtti. Ayrıca, duaların kabul olduğu bu gecede yapılan duaların da önemine işaret etti.

Başkan Kılca, insanlığın zor bir dönemden geçtiğine değinerek, geçmişte yaşanan acılar ve felaketlerin hala yüreklerde hissedildiğini ifade etti. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan depremler ve Gazze saldırılarına dikkat çekti. Duaların en sıkıntılı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Miraç Kandili vesilesiyle insanların nefislerini tefekkür ve ibadetle temizlemelerini, Rabbimizin rahmetine sığınmalarını ve dualarını eksik etmemelerini tavsiye etti. Tüm ümmetin refahı, huzuru ve mutluluğu için dualarının olduğunu belirterek, Miraç Kandili'ni en içten dileklerle tebrik ettiğini ifade etti.