Erbakan ve Şehitler Gecesi'nde Merhum Lider Anıldı: 'Yeniden Büyük Türkiye' İdealine Vurgu Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi, Bera Otel'de düzenlediği Erbakan ve Şehitler Gecesi'nde, merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatı ve fikirleri üzerine bir program gerçekleştirdi. Gecede, Erbakan'ın 'yeniden büyük Türkiye' ideali ve çalışmaları ön plana çıkarıldı. Programa, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Lütfi Yalman, Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Abdülkadir Karaduman, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Cihat Güzel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erbakan ve Şehitler Gecesi'nde Merhum Lider Anıldı: 'Yeniden Büyük Türkiye' İdealine Vurgu Yapıldı

 

Panel kapsamında yapılan sunumlarda; Doç. Dr. Muhammed Maruf, 'Ekonomi Modeli ve Erbakan', Doç. Dr. Murat Yıldız 'Sanayileşme ve Erbakan', Gazeteci Halis Mutlu ise 'Kudüs ve Erbakan' başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Programda yapılan konuşmalarda, Erbakan'ın sadece Allah rızası ve milleti için çalıştığı vurgulandı.

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Karaduman, programda yaptığı konuşmada, Erbakan'ın hedefleri doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti. Programın moderatörü Doç. Dr. Ahmet Tarık Türkmenoğlu, Erbakan'ın dünya için önemine dikkat çekerek, gelecek nesillerin de onu anlaması gerektiğini ifade etti.

Erbakan'ın ekonomik politikaları ve sanayileşme hamleleri üzerine konuşan panelistler, onun Türkiye'nin kalkınması için ortaya koyduğu vizyonu vurguladılar. Gazeteci Halis Mutlu, Erbakan'ın öncülüğünde Filistin davası için yapılan çalışmalara değinerek, şahadeti isteyen ancak şehadetten kaçan bir toplum haline geldiğimizi ifade etti.

Erbakan ve Şehitler Gecesi'nde, merhum liderin hayatı boyunca yaptığı çalışmaların ve vurguladığı ideallerin gelecek kuşaklara aktarılması gerekliliği üzerinde duruldu.